Pielgrzymka do Włoch

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w roku św. O. Pio., którą planujemy w dniach 26.09 – 04.10. br. Podczas pobytu nawiedzimy zarówno grób św. O. Pio jak i św. Jana Pawła II, a także wiele innych ciekawych i ważnych dla chrześcijaństwa miejsc. Spotkamy się także z papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra w Watykanie. Nawiedzimy także grób ks. Dolindo – autora modlitwy “Jezu Ty się tym zajmij”. Natomiast wszystkie ważne dla nas sprawy będziemy mogli powierzyć św. Ricie – patronce spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. Więcej szczegółowych informacji u ks. Krzysztofa (tel: 785-982-959). Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka do Grobu św. O. Pio i św. Jana Pawła II

Rzym – Asyż – Loreto – Cascia – Roccaporena – Lanciano – Manopello – San Giovanni Rotondo – Pietralcina – Neapol

Dzień 1: Rzym I

Przejazd z Legnicy na lotnisko. Wylot z Polski i przylot do Rzymu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Rzym II

Wczesne Śniadanie i przejazd do Rzymu zwiedzanie : Bazylika św. Piotra – nawiedzenie grobu św. Piotra i grobu św. Jana Pawła II Zamek Anioła (z zewnątrz), Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Bazylika Andrea della Frate, Plac Hiszpański ze schodami Hiszpańskimi, Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: RZYM III

Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte schody, Coloseum i Forum Romanum (z zewnątrz), Kapitol, Bazylika Krzyża św. z grobem sługi Bożej Antonietty Meo, Plac Wenecki, usta prawdy, Msza św. Nocleg w okolicach Asyżu.

Dzień 4: Asyż, Roccaporena, Cascia,

Śniadanie, przejazd do Asyżu: nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka z grobem świętego, Msza św., spacer po średniowiecznym mieście do Bazyliki św. Klary, Bazylika M. B. Anielskiej. Przejazd do Roccaporena: nawiedzenie miejsc związanych ze św. Ritą. Po południu przejazd do Casci: nawiedzenie grobu św. Rity – patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych oraz nawiedzenie jednego z miejsc Cudu Eucharystycznego znajdującego się w Bazylice św. Rity. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Casia.

Dzień 5: Loreto

Śniadanie, nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku w Loreto (dom rodziny najświętszej Marii Panny z Ziemi Świętej przeniesiony przez rodzinę Angelis), nawiedzenie Bazyliki, msza św. Przejazd do Lanciano do hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicy nadmorskiej Loreto.

Dzień 6: Lanciano, Manopello

Śniadanie, przejazd do Lanciano: Bazylika św. Franciszka z najstarszym na świecie cudem Eucharustycznym. Przejazd do Manopello: kontemplacja Zmartychwstałego oblicza Pana Jezusa – chusta z jedwabiu morskiego, która odbiła moment zmartwychwstania Pana Jezusa, Msza św. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: San Giovanni Rotondo

Śniadanie, przejście do sanktuarium św. O. Pio, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Msza św. kościół antyczny, muzeum św. O. Pio wraz z celą świętego i krzyżem, pod którym modląc się otrzymał stygmaty. Bazylika O. Pio z grobem świętego Przejazd do Monte San Angelo – Sanktuariu Św. Michała Archanioła. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 8: Neapol, Pompeje

Śniadanie, przejazd do Neapolu: spacer do Kościoła Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa – nawiedzenie grobu ks. Dolindo Ruotolo, modlitwa przy jego grobie. Przejazd do Pompejów: pobyt i msza w Sanktuarium M.B. Pompejańskiej. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 9: Pożegnanie z Włochami i powrót do Polski

Przylot do Polski, transfer z lotniska do Legnicy.

Cena: 515 EURO + 1320 pln + Na miejscu ok 70 Euro

CENA OBEJMUJE:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Włochy-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny 5 kg
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Włoch (lotnicze siedzenia)
 • Zakwaterowanie (8 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelach 3***
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjne napiwki dla kierowców, przewodników i hoteli 
 • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnik z jęz. polskim 
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

Cena nie obejmuje:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy

UWAGI:

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 • Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji
 • Przy wylotach do Włoch obowiązującym dokumentem tożsamości jest paszport, lub dowód osobisty (ważny 6 miesięcy w dniu wylotu)