PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

22 XI 2020 R.

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  24  XI wt świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

  25  XI śr  św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.30. poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Ze względu na zarazę konronawirusa, czynimy to wcześniej niż tradycyjnie, aby poświęcony opłatek mógł dotrzeć do wszystkich rodzin naszej parafii. Opłatki można nabywać u Siostry, a także w zakrystii i na plebanii.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 dokonamy  na nowo aktu oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi Wszechświata. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity. Przynosimy ze sobą róże.
 4. Ojciec święty Franciszek przedłużył możliwość uzyskania  odpustu zupełnego do końca listopada, który można uzyskać w ciągu wybranych ośmiu dni tego miesiąca pod następującymi warunkami: pobożnie nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, nawiedzić kościół, przystąpić do spowiedzi i Komunii św. odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencji Ojca św.
 5. W piątek adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy.
 6. Prosimy o skrupulatne przestrzeganie zaleceń sanitarnych w kościele i poza kościołem. Bezwzględnie nosimy maseczki. W czasie Komunii św. maseczkę zdejmujemy tylko na moment przyjęcia Komunii św. Zachowujemy dystans społeczny i często dezynfekujemy ręce, również przy wejściu do kościoła. Osoby starsze potrzebujące pomocy prosimy o kontakt telefoniczny z Ks. Krzysztofem nr telefonu do Ks. Krzysztofa 785982959.

 7. Spotkanie rodziców dzieci z klas III w przyszłą niedzielę 29 listopada po Mszy św. o godz.12.00. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 8. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w akcji „Wymiana ciepła”. Na wieszak na podwórzu plebanijnym można przynosić ciepłą odzież(kurtki, płaszcze, swetry, polary, ciepłe buty), które posłużą ubogim w czasie zimy. W razie braku miejsca na wieszaku, prosimy o pozostawienie ubrań w reklamówkach pod namiotem. Dziękujemy za udział w tym zadaniu. Uśmiech i wdzięczność obdarowanych jest największym podziękowaniem.

 9. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. „Słowo wśród nas” na miesiąc grudzień dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.
 10. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.
 11. Od przyszłej  niedzieli będziemy rozprowadzać świece z dzieła „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże świece w cenie 15 zł. małe 6 zł.
 12. Kancelaria parafialna pozostaje nieczynna, w sprawach pilnych prosimy o kontakt indywidualny po każdej mszy świętej, bądź telefoniczny: 608505485

 13. Na ostatni  tydzień  roku liturgicznego wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom  życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.  Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.   

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, czwartki: 7:00 - 12:00
 • w piątki: 7:00 - 14:30