PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

XII Niedziela Zwykła

21 VI 2020 R.

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  24  VI śr Narodzenie św. Jana Chrzciciela

  26 VI pt św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

  27 VI sb św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu swoje imieniny przeżywał śp.  Ks. Prałat Władysław Jóźków. Zapraszamy na Mszę św. o zbawienie wieczne dla Ks. Prałata ofiarowaną przez wspólnotę Margaretek na godz. 18.00

 2. W piątek adoracja a Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy. Przypominamy że nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 12.00. Zachęcamy i zapraszamy choćby na krótką modlitwę i dziękczynienie Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski. Informujemy również, że w sanktuarium św. Jacka trwa nieustannie wieczysta całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, można przyjść na adorację o każdej porze dnia i nocy.
 3. Nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci, młodzież na Mszę św. w piątek na godz.18.00. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00
 5. Osoby potrzebujące  zapraszamy po odbiór darów w środę 24 czerwca. Odbiór o wyznaczonej godzinie umówionej telefonicznie. Prosimy zachować zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Będą obsługiwane osoby tylko w maseczkach. Prosimy o zachowanie odstępów i przynosimy swoje torby na dary.
 6. Kancelaria parafialna zgodnie z zarządzenie biskupa legnickiego jest nieczynna do odwołania w sprawach pilnych prosimy telefonować na numer tel. 608505485.
 7. Dzisiaj III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać
 8. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. „Słowo wśród nas” dla prenumeratorów na miesiąc lipiec do odbioru w zakrystii.
 9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom  życzymy wielu łask Bożych od Boga w Trójcy Świętej Jedynego,  opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.  Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)