PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

XXIV Niedziela Zwykła

13 IX 2020 R.

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  14    IX pn  Podwyższenie Krzyża Świętego.15    IX wt Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

  16    IX  śr świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

  17    IX  cz  św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

  18   IX  pt  św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

 2. W piątek adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy.
 3. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będziemy przeżywać  4 października w I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy już dzisiaj, aby w tę niedzielę ci państwo, którzy uczęszczają na tę Mszę św. wybrali inną godzinę Mszy św. ze względów na zajęcie kościoła przez dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny. Ten komunikat będziemy jeszcze powtarzać.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych, a także przyborów szkolnych, książek, zeszytów i plecaków.
 5. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy wsparcie dla potrzebujących dzieci z naszej parafii poprzez pomoc w wyposażeniu w przybory i artykuły szkolne. Do wystawionych plecaków można składać wszelkiego rodzaju przybory szkolne m.in. kredki, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, wycinanki, nożyczki, pisaki itp.. Gdyby ktoś chciał dokupić plecak i go wyposażyć, prosimy o kontakt z Ks. Krzysztofem.
 6. Zapraszamy chłopców od klas IV i młodzieńców do wstępowania do Służby Liturgicznej Ołtarza, aby posługiwali w naszej parafii jako ministranci, lektorzy i ceremoniarze. Zbiórka w sobotę 19 września o godz. 10.00 w kościele.
 7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.
 9. Kancelaria parafialna  jest nieczynna do odwołania w sprawach pilnych prosimy telefonować na numer tel. 608505485.
 10. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom  życzymy wielu łask Bożych,  darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.  Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.   

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, czwartki: 7:00 - 12:00
 • w piątki: 7:00 - 14:30