PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

II NIEDZIELA ADWENTU

         05  XII  2021 r.   

 

 

 

 

 

 1. W tygodniu:

  7  XII wt św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła

  8  XII śr Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. ogodz.7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. Roratniej.

  10 XII  pt Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

  11 XII  sb św. Damazego I papieża

 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca grudnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.30.
 3. W piątek adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy.

  Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w czwartek 9 grudnia o godz. 18. 00

 4. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na wspólną modlitwę i Mszę św. w intencji Ojczyzny w piątek 10 grudnia. Rozpoczęcie modlitw o godz. 17.00.
 5. W III niedzielę Adwentu 12 grudnia rozpoczniemy rekolekcje przygotowujące do uroczystości Bożego Narodzenia.  Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. . Następnie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św.  o godz. 9.30  i po południu od 17.30 w poniedziałek i wtorek. Serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć z łaską Bożą w swoim sercu. Słowo Boże będzie głosił Ks. Krzysztof.
 6. Poświęcone opłatki można nabywać u Siostry, a także w zakrystii i na plebanii.
 7. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w akcji „Wymiana ciepła”. Na wieszak na podwórzu plebanijnym można przynosić ciepłą odzież (kurtki, płaszcze, swetry, polary, ciepłe buty), które posłużą ubogim w czasie zimy. W razie braku miejsca na wieszaku, prosimy o pozostawienie ubrań w reklamówkach pod namiotem. Dziękujemy za udział w tym zadaniu. Uśmiech i wdzięczność obdarowanych jest największym podziękowaniem.
 8. W adwencie zachęcamy do czynienia dobrych uczynków nie tylko dzieci, ale także dorosłych dlatego rozpoczynamy w naszej parafii akcję pomocy potrzebującym o nazwie „Adwentowa Choinka Pomocy”. Na choince z przodu kościoła wiszą bombki z wypisanymi potrzebami, każda bombka ma numer. Można zabrać bombkę i w jej miejsce zrobić prezent dla osoby lub rodziny potrzebującej. Prosimy by pakując paczki nie zapomnieć napisać numerka bombki. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.
 9. Aktualna prasa katolicka „ Niedziela”  i „Gość Niedzielny” są do nabycia na stoisku pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można również zapisać się na prenumeratę miesięcznika „Słowo wśród nas” na 2022 r. Koszt prenumeraty 50 zł. Również są do nabycia u Siostry kartki świąteczne.
 10. Pan Organista zaprasza do wstępowania do chóru . Każdy może dołączyć próba we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 11. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę.
 12. Dzisiaj również można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece z dzieła „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duże świece w cenie 16 zł. małe 7 zł. Jest to dzieło Caritas Polska.
 14. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.: 608505485.
 15. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.  

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00