PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07  III  2021 r.

 

 

 

  1. W tygodniu:

  8   III pn  św. Jana Bożego, zakonnika, Dzień Kobiet Dzisiaj przypada 4 rocznica śmierci Pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym I Pasterzu Diecezji Legnickiej.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 2. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  w  każdą  niedzielę  Wielkiego Postu o godz. 17.15. Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców
 3. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 15 marca, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 4. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na wspólną modlitwę i Mszę św. za Ojczyznę 10 marca w środę na godz. 17.00
 5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu 21 marca. Słowo Boże będzie głosił Ks. Tomasz Filipek proboszcz parafii w Ulesiu. Spowiedź będzie we wtorek 23 marca. Zarezerwujemy sobie ten czas, aby przez rekolekcje i spowiedź św. dobrze przygotować się do Święta Paschy.
 6. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” , „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.   608505485.
 8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać. Jałmużnę postną można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego, a ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony za ławkami obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom  na czas dobrego przeżycia Wielkiego Postu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, czwartki: 7:00 - 12:00
 • w piątki: 7:00 - 14:30