PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

         12  IX  2021 r.   

 

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  13   IX  pn  św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

  14   IX  wt  Podwyższenie Krzyża Świ

  15   IX  śr   Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

  16   IX  cz  Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

  18   IX  sb św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

 2. Dzisiaj w kościele Opatrzności Bożej o godz. 12.00 uroczystości beatyfikacyjne Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy choćby na krótką  modlitwę i adorację Pana Jezusa.
 4. Spotkanie rodziców dzieci klas III odbędzie się jutro (13. IX ). Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
 5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” , „Gościa Niedzielnego”  i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 6. Osoby korzystające z  pomocy Caritas zapraszamy w środę 15 września w godz. Od 10.00 do 12.00. Ostatnie wydawanie. Zakończył się podprogram pomocowy.
 7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę.  Bóg zapłać.
 8. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.: 608505485.
 9. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.  

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00