PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

III Niedziela Wielkanocna
(Biblijna)

     01  V  2021 r.   

 

 

 

 1. W tygodniu:2  V pn  św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

  3 V wt   Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Msza św. odpustowa w parafii MB Królowej Polski na osiedlu Kopernika o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

  4 V śr  św. Floriana, męczennika. Patrona strażaków, hutników i kominiarzy. Msza św. w intencji kominiarzy o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

  8 maja czyli w przyszłą niedzielę,  przypada 97 rocznica konsekracji naszego kościoła, której dokonał Ks. kardynał Georg Kopp z Wrocławia.
  W tym dniu w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca z tej racji Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15. Nabożeństwo majowe w tygodniu o 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 12.00 do zakończenia wieczornej Mszy św. Można wstąpić w ciągu dnia na modlitwę i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz.17.00. W sobotę Ks. Piotr odwiedzi chorych. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 10.00. O godz. 15.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Prosimy  przychodzących na Mszę św. o godz. 12.00, aby skorzystali z  Mszy św. w innych godzinach. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin, aby zachowali prawdziwą wiarę przez całe życie.\

 6. W środę 4 maja będą wydawane produkty żywnościowe w ramach pomocy Caritas. Ze względu na dużą ilość osób prosimy przychodzić według ustalonych godzin. Zapraszamy osoby, które dostarczyły skierowanie z MOPS-u. Prosimy o przynoszenie własnych toreb.

 7. Kończymy akcję „Wymiana ciepła” Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji. Prosimy, aby nie przynosić już ubrań.
 8. Aktualna prasa katolicka „ Niedziela”  i „Gość Niedzielny” są do nabycia na stoisku pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.
 10. Kancelaria  parafialna jest czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30 i w piątek od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.30.
 11. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom   życzymy  wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00