PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

XVII Niedziela Zwykła
     24  VII  2022 r.   

 

 

 

 1. W tygodniu:
  25  VII pn   św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Dzień patronalny Ks. Krzysztofa. Msza św. w intencji Ks. Krzysztofa w poniedziałek o godz. 18.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie. Po mszy św. poświęcenie samochodów i motorów. Serdecznie zapraszamy.

  26  VII  wt  Świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny

  29   VII  pt  św. Marty, Marii i Łazarza

 2. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę 30 lipca o godz. 6.30 wyrusza z Katedry legnickiej XXX Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasna Górę. Otoczmy modlitwa naszych pielgrzymów. Grupę duchowego uczestnictwa zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną. Są jeszcze do nabycia zeszyty dla grupy duchowego uczestnictwa w cenie 20 zł.
 4. Intencje do modlitwy w czasie pielgrzymki na Jasną Górę można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej przy wyjściu z kościoła. Można pobrać kopertę, a następnie z wypisaną intencją wrzucić do skrzynki.
 5. Aktualna prasa katolicka „ Niedziela”  i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny” są do nabycia na stoisku pod chórem. Jest jeszcze specjalny numer Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę.  Bóg zapłać.
 7. Odbiór darów Caritas odbędzie się w poniedziałek 25 lipca w godz. Od 11.00 do 16.00.
 8. Dzisiaj  rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski tydzień pomocy misjonarzom na środki transportu „Jeden grosz za jeden kilometr” pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki.
 9. Kancelaria  parafialna jest czynna w poniedziałek od 16.30 do 17.30 i w piątek od 9.00 do 10.00 i od 16.30 do 17.30.
 10. Trwają wakacje.  Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, a szczególnie dzieciom i młodzieży   życzymy  wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00