PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

II Niedziela Zwykła 

     16  I  2021 r.   

 

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  24  I  pn  św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona mediów katolickich. Polecajmy w modlitwach Ks. Piotra, który jest Redaktorem Naczelnym Legnickiej Edycji Niedzieli i Jego współpracowników. Księdzu Piotrowi, życzymy Bożego błogosławieństwa   i darów Ducha Świętego w tej odpowiedzialnej pracy dla Diecezji Legnickiej.

  25  I  wt  Nawrócenie św. Pawła Apostoła

  26  I  śr   św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

  28  I  pt  św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 2. W piątek adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Serdecznie zapraszamy.
 3. 25 stycznia we wtorek zakończenie  Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.
 4. Dzisiaj  w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd o godz. 16.00 Serdecznie  zapraszamy wszystkich naszych parafian do wspólnego kolędowania.
 5. Spotkanie rodziców pierwszokomunijnych, które miało odbyć się w poniedziałek 24 stycznia, zostaje przeniesione na pierwszy poniedziałek po feriach, ponieważ Siostra katechetka jest chora. Módlmy się o zdrowie dla Siostry Bożeny.
 6. Aktualna prasa katolicka „ Niedziela”  i „Gość Niedzielny” są do nabycia na stoisku pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. od godz. 9.00,  będziemy gościć polski zespół śpiewaczy z Białorusi „Wspólna Wędrówka”, który będzie śpiewał w czasie Mszy św., a po Mszach św. zaśpiewa krótki koncert „Kolędy różnych narodów”. Będzie również rozprowadzał płyty z kolędami  w cenie 25 zł., a także w miarę możliwości prosił o wsparcie w tych trudnych szczególnie dla nich czasach.
 8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę.
 9. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.   608505485.
 10. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom na nowy tydzień  życzymy  wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00