PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

         17  X  2021 r.   

 

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  18   X  pn  św. Łukasza Ewangelisty

  19   X  wt  bł. Jerzego Popiełuszki prezbitera

  20   X  śr   św. Jana Kantego, prezbitera

  22   X  pt  św. Jana Pawła II, papieża. Nabożeństwo ku czci św. Rity o gogz.17.00

  23   X  sb  św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

 2. Codziennie  nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Dzisiaj wyjście do Kina Piast na film FATIMA  na godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy naszych drogich Parafian.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy choćby na krótką  modlitwę i adorację Pana Jezusa.
 5. W poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwy za zmarłych. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są do pobrania karty wypominkowe. Wypełnione karty prosimy wrzucać do skrzynki z napisem WYPOMINKI. Przypominamy o wpisaniu nazwy ulicy  i zamieszkania ofiarodawcy, gdyż nabożeństwa modlitewne będą sprawowane według porządku ulic naszej parafii.
 6. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” , „Gościa Niedzielnego”  i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. Dzisiaj III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę.  Bóg zapłać.
 8. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.: 608505485.
 9. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.  

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00