PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 V  2021 r.

 

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  18  V  wt św. Jana I, papieża

  20  V  cz  św. Bernardyna ze Sieny. Dzisiaj 19 rocz. święceń biskupich ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, biskupa legnickiego. Pamiętajmy o ks. biskupie w naszej modlitwie.

  22  V  sb  św. Rity. W tym dniu przypada 39 rocznica święceń kapłańskich Ks. Proboszcza i 11 rocznica święceń  Ks. Krzysztofa. Zachęcamy do modlitwy w Ich intencji. Msza św. w intencji jubilatów w sobotę o godz. 18.00. Nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.15.  Również w sobotę święcenia kapłańskie 4 księży diakonów w katedrze legnickiej o godz. 10.00. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

  W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy choćby na krótką chwilę modlitwy i adoracji Pana Jezusa.
 3. Nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane „majówką” codziennie o godz. 17.30 Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na to Maryjne nabożeństwo.
 4. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 5. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. szczególnie w tym trudnym czasie dziękujemy za utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
 6. Parafia św. Rodziny zaprasza na rekolekcje dla małżonków, które  rozpoczną się 23 maja. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.
 7. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.: 608505485.
 8. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.   

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00