PARAFIA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

W LEGNICY

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 VII  2021 r.

 

 

 

 

 

 1. W tygodniu:
  26   VII  pn Świętych Joachima i Anny Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Odpust u sąsiadów jest już  dzisiaj o godz. 12.00.

  29   VII  cz  św. Marty

  30   VII  pt  św. Piotra Chryzologa, biskupa dr Kościoła

  31   VII  sb  św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

  Patronem dnia dzisiejszego jest św. Krzysztof. Swoje imieniny przeżywa Ks. Krzysztof. Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta dzisiaj o godz. 12.00. Polecajmy Ks. Krzysztofa Panu jezusowi Najwyższemu Kapłanowi w naszych modlitwach.

  Dzisiaj kończymy XXII Tydzień Św. Krzysztofa, po Mszach św.  poświęcimy samochody i inne pojazdy. Również dzisiaj można  złożyć ofiarę do puszek w ramach akcji pomocy dla polskich misjonarzy „Jeden grosz za jeden kilometr”.

 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.Serdecznie zapraszamy choćby na krótką  modlitwę i adorację Pana Jezusa. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 12.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej.Informujemy, że w sanktuarium św. Jacka trwa nieustannie wieczysta całodobowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, można przyjść na adorację o każdej porze dnia i nocy.
 3. Spotkanie grupy pielgrzymkowej z Legnicy dzisiaj w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 19.00. Kto nie może pójść na pielgrzymi szlak zapraszamy do udziału w grupie duchowego uczestnictwa. Do nabycia jest książka z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień. Cena 15 zł. Rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek nabożeństwem w katedrze. Ok.7.30 pielgrzymi będą przechodzić przez naszą parafię. Intencje , które będą omodlone i złożone przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej można składać do skrzyneczki do środy przy obrazie MB Ostrobramskiej.

 4. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” , „Gościa Niedzielnego”  i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 5. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę.  Bóg zapłać.
 6. Kancelaria  parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy  telefonować na numer tel.: 608505485.
 7. Trwają wakacje. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.  

                                                                            Ks. Andrzej Tracz

                                                                                   Proboszcz   

.

.

.

 

Apel RCKiK

o oddawanie krwi i jej składników

 

 

 

 

 

 

W związku z wyjątkową sytuacją i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, rosnącym zapotrzebowaniem na krew ze szpitali  zwracamy się do  wszystkich Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób o zgłaszanie się do Centrum Krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Apelujemy do Państwa ! Mocno spadły nam stany krwi a szczególnie potrzebne są grupy:  O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Krwi niestety nie możemy długo magazynować i pobrany koncentrat krwinek czerwonych może być przetoczony pacjentowi tylko przez 42 dni od pobrania, a koncentrat krwinek płytkowych ma termin ważności jedynie 5 dni, dlatego tak ważne jest regularne zgłaszanie się osób do oddawania krwi i pozyskiwanie nowych krwiodawców.

Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia.  Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów,  po lekkostrawnym posiłku i Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo przypominamy, że można się zarejestrować telefonicznie na daty dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (proszę dzwonić od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00)

Oddział terenowy w Legnicy jest otwarty:

 • w poniedziałki: 7:00 - 16:00
 • wtorki, środy, piątki : 7:00 - 12:00
 • w czwartki: 7:00 - 15:00