Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

27 XI 2022 r.

1. W tygodniu czcimy:
30 XI środa – św. Andrzeja Apostoła. Dzień Patronalny naszego Ks. Proboszcza. Dostojnego Solenizanta polecamy modlitwom parafian. Msza św. w intencji Ks. Proboszcza w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3 XII sobota – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
4 XII niedziela – św. Barbary patronki górników, skalników, hutników

2. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też czasem, w którym uwaga nasza skierowana zostaje przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywany jest jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

3. Jutro (28 XI) rozpoczynamy Roraty o godz. 6.30 rano. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na tę szczególną Mszę św. Dzieci przynoszą ze sobą serduszka, z wypisanymi dobrymi uczynkami, spośród których wylosujemy trzy, które będą nagradzane. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do salki na gorące kakao i pyszną bułkę.

4. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii W piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. W sobotę również Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

6. 4 grudnia w niedzielę godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. za śp. Ks. Tytusa Korczyka w rocznicę śmierci.

7. W III niedzielę Adwentu 11 grudnia rozpoczniemy rekolekcje przygotowujące do uroczystości Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. Następnie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. o godz. 9.30 i po południu od 17.30 w poniedziałek i wtorek Serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć z łaską Bożą w swoim sercu. Słowo Boże będzie głosił Ks. Stanisław.

8. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcone zostają opłatki na stół wigilijny. Do nabycia będą tylko w kościele lub na plebanii.

9. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrzyć się w świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece po 25 zł małe 13 zł. Jest to dzieło Caritas Polska.

10. W dniach 2 i 3 grudnia nasza parafia przeprowadzi zbiórkę żywności w ramach programu Caritas „Tak pomagam”. Zbiórka w sklepie Lidl przy ulicy Moniuszki.

11. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Każdy, kto ma w domu niepotrzebną odzież zimową (kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, bluzy, polary, i buty) może je zostawić na wieszaku, który znajduje się pod namiotem przy plebanii. Podzielmy się tym czego już nie używamy i co zalega w szafach, aby innym było ciepło.

12. Aktualna prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i Mały Gość Niedzielny, są do nabycia na stoisku pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można również zapisać się na prenumeratę miesięcznika „Słowo wśród nas” na 2022 r. Koszt prenumeraty 80 zł.
Również są do nabycia u Siostry kartki świąteczne.

13. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom na czas Adwentu życzymy wielu łask od dobrego Boga, opieki Matki Bożej, radości i dobrego zdrowia. Szczęść Boże.