OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 18 II 2024 r.

1. W tygodniu:

22 II cz – Katedry św. Piotra, Apostoła. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci św. Rity.

23 II pt – św. Polikarpa, biskupa

2. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Podejmijmy się sami, a także zachęćmy swoich krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych, aby podjęli trud pokuty i umartwienia w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie, w intencjach naszej parafii i naszych rodzin.

3. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.

Tego dnia, okazja do spowiedzi św. do godz. 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców.

4. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia postu w intencji naszej parafii, aby przez cały okres pokutny, nasza parafia była w sposób szczególny otoczona modlitwą. Zapraszamy więc do zapisywania się na poszczególne dni Wielkiego Postu (oprócz niedziel), aby w wybranym przez siebie dniu pościć w intencji naszej parafii. Jakie intencje? O nawrócenie dla nas wszystkich, o dobrą spowiedź wielkanocną dla wszystkich parafian, o powrót wielu naszych braci i sióstr do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., o miłość i zgodę w naszych rodzinach, a także intencje ogólnokościelne, i o pokój na świecie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

5. W środę, spotkanie biblijne mężczyzn. Rozważanie Pisma św. i modlitwa wsparcia, aby być dobrym mężem i ojcem. Serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

6. W czwartek wyjątkowo po Mszy św. wieczornej, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 7 marca, i zakończą się 10 marca w IV niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będzie głosił ks. dr Michał Bajcar, który pracuje wśród Polaków na Ukrainie. Już dziś zarezerwujmy sobie te dni, aby dobrze przeżyć ten czas łaski i przygotować się na Uroczystości Paschalne.

8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do modlitwy za nienarodzonych po hasłem: Wielki Post dla życia (Poprzednia nazwa: Krucjata modlitewna 40 dni dla życia). Wystarczy zadeklarować choćby jedną godzinę modlitwy. Zapisy pod numerem telefonu 513 129 362

9. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

Jałmużnę postną można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego, a ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony za ławkami obok obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

10. Zapraszamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i Gościa Niedzielnego” dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Można nabyć również nadzwyczajny numer Gościa niedzielnego „Post z PASJĄ” w cenie 14 zł. Rozważania i artykuły pomocne w przeżyciu Wielkiego Postu.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na czas dobrego przeżycia Wielkiego Postu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz