OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 12 III 2023 r.

  1. W każdy piątek – Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w piątek od godz. 15.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców.

 

  1. Dziękujemy tym którzy już odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a w dalszym ciągu zapraszamy i zachęcamy do podjęcia postu w intencji naszej parafii, aby przez cały okres pokutny nasza parafia była w sposób szczególny otoczona modlitwą.

Zapraszamy więc do zapisywania się na poszczególne dni Wielkiego Postu (oprócz niedziel), aby w wybranym przez siebie dniu, podjąć post w intencji naszej parafii.

Jakie intencje?

O nawrócenie dla nas, o dobrą spowiedź wielkanocną dla wszystkich parafian, o powrót wielu naszych braci i sióstr do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., o miłość i zgodę w naszych rodzinach, a także intencje ogólnokościelne i o pokój na świecie.

 

  1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM), zaprasza do modlitwy za nienarodzonych, w ramach Krucjaty modlitewnej „40 dni dla życia”. Wystarczy zadeklarować choćby jedną godzinę modlitwy.

W celu zgłoszenia i zapytań, dostępny jest kontakt mailowy: 40dni@ksm.legnica.pl, Telefonicznie – pod numerem 513 129 362 w godz.10.00 – 18.00 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.40dni.ksm.legnica.pl.

 

  1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, czyli 26 marca. Nauki będzie głosił ks. dr Michał Bajcar z Ukrainy.Już dziś zarezerwujmy sobie te dni, aby dobrze przeżyć czas łaski i przygotować się na Uroczystości Paschalne.

 

  1. W dniach 17 i 18 marca odbędzie się zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas – „Tak. Pomagam”. Wolontariusze z naszej parafii, będą zbierać dary w sklepie „Lidl”, przy ulicy Moniuszki. W miarę możliwości, prosimy o wsparcie, szczególnie produktami o długim terminie ważności.

 

  1. Chrześcijański Klub Filmowy, zaprasza na film poświęcony św. Józefowi, do kina Piast, pt. „Opiekun” , w sobotę 18 marca o godz. 14.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie lub pod adresem: www.chkf.legnica.pl.

 

  1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. U Siostry są też dostępne kartki świąteczne.

 

  1. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

Jałmużnę postną można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, do skarbony za ławkami, obok obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

W obecnym czasie składania rocznych zeznań podatkowych, można też 1,5% od dochodu ofiarować na rzecz naszej parafii. Dokonuje się to poprzez w pisanie w odpowiedniej rubryce:  Caritas Diecezji Legnickiej KRS 0000221535, a w rubryce – cel szczegółowy: Parafia pw. Świętej Trójcy w Legnicy

 

  1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na III tydzień Wielkiego Postu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

 

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz