OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCY, 14 IV 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

Dzisiaj przeżywamy święto Chrztu Polski.

2. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną. XVI Tydzień Biblijny i VIII Narodowe czytanie Pisma św. Przy wyjściu z kościoła można pobrać sigla biblijne z Dziejów Apostolskich i odszukać w Piśmie św. podany rozdział i wersety do medytacji nad Słowem Bożym, nie tylko dzisiaj, ale przez cały rok. Zaznaczmy ten fragment Dziejów Apostolskich w naszej Biblii rodzinnej i często do niego wracajmy z medytacją.

3. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 12.00 do zakończenia wieczornej Mszy św. Można wstąpić w ciągu dnia na modlitwę i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII w środę 17 IV. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. W trosce o naszą świątynię zapraszamy 20 kwietnia (sobota) na godz. 12.00 na wspólne porządkowanie kościoła i terenu wokół kościoła. Jest to również okazja do spotkania i poznania się we wspólnocie i radosne czynienie dobra. Prosimy jeśli to możliwe przynieść ze sobą wiadra, mopy, miotły, ścierki.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego. „Słowo wśród nas” na miesiąc maj dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.

8. Na III tydzień wielkanocny, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz

Informacja

Ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, podarował nam relikwie św. Jana Pawła II. Przywiózł je nam nasz rekolekcjonista wielkopostny ks. Michał z Ukrainy. Pragniemy uroczyście wprowadzić relikwie do kościoła w dzień odpustu parafialnego 26 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Ponieważ Św. Jan Paweł II jest szczególnym patronem rodzin, dlatego zachęcamy rodziny do ufundowania neogotyckiego relikwiarza, w którym będą przechowywane jego relikwie. Ofiary można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej, Koszt relikwiarze to 2500 zł.