OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 19 V 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

20 V – pn Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

22 V – śr św. Rity z Cascii, zakonnicy. Nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.00. W tym dniu Ks. Proboszcz przeżywa 42 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w intencji Ks. Proboszcza w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ks. Proboszcza polecamy modlitwie wszystkich parafian.

23 V – cz Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

24 V – pt Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Święto patronalne naszego kościoła. O godz. 12.00 Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. dr Józef Lisowski kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej.

2. Dzisiaj rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00.

3. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to piękne polskie nabożeństwo.

4. W czwartek o 17.00 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

5. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Do godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. w godzinie Miłosierdzia Bożego.

6. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne.. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego.

8. Naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz