OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 26 V 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

28 V – wt bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa

29 V – śr św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

30 V – cz Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Procesja Bożego Ciała wyruszy z Katedry po Mszy św. o godz. 10.00. Nasza parafia przygotowuje ołtarz przy figurze św. Franciszka Ksawerego na moście nad Kaczawą. Siostra Marta, prosi o kwiatki do sypania przez dzieci przed Najświętszym Sakramentem.

31 V – pt Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

1 – VI sb św. Justyna, męczennika. Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się za wszystkie dzieci, szczególnie te, które żyją w warunkach wojny i jako uchodźcy.

1 czerwca 39. rocznicę święceń kapłańskich przeżywają Ks. Piotr Nowosielski i Ks. Stanisław Skrzypek. Msza św. w intencji dostojnych Jubilatów w sobotę o godz. 18.00.Zapraszamy na wspólną modlitwę. Księży Jubilatów polecamy modlitwie naszych parafian.

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Święto patronalne naszego kościoła. O godz. 12.00 Msza św. odpustowa z intronizacją relikwii św. Jan Pawła II której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. dr Józef Lisowski kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej.

Dzisiaj również przeżywamy Dzień Matki. Polecajmy wszystkie Mamy Bożemu miłosierdziu, prosząc o błogosławieństwo dla żyjących i szczęście wieczne dla zmarłych

2. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe codziennie do końca maja o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to piękne polskie nabożeństwo. Od soboty 1 czerwca codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. W czwartek o 17.00 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy choćby na krótka modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Do godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. w godzinie Miłosierdzia Bożego.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Do południa odwiedzimy chorych. O godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, Różaniec i piętnastominutowe rozmyślanie. O to prosiła Matka Najświętsza przez Siostrę Łucję dla wyproszenia łaski na godzinę śmierci i przemianę serc grzeszników zatwardziałych.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pracowników Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy przeprowadzą kampanię S.O.S. dla Ziemi Świętej. Przy wyjściu z kościoła, będzie możliwy zakup ręcznie wykonywanych wyrobów z drewna oliwnego z Betlejem. Uzyskany dochód ze sprzedaży, przekazywany jest w całości na wsparcie dla potrzebujących rodzin.

8. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego. „Słowo wśród nas” do odbioru w zakrystii.

9. Naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy błogosławieństwa Trójcy Przenajświętszej, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz