OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY, 28 IV 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

29 IV pn św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy. W Kościele w Polsce Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.(rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau 1945 r)

30 IV wt św. Piusa V, papieża

1 V śr św. Józefa, rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

2 V cz św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

3 V pt Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Odpust u sąsiadów. Msza św. o godz. 12.00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

4 V sb św. Floriana, męczennika. Msza św. w intencji Kominiarzy o godz. 8.00.

2. Od środy 1 maja nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to piękne polskie nabożeństwo.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji. W piątek okazja do spowiedzi św. o godz. 17.30. W sobotę do południa odwiedzimy chorych. O godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i Różaniec o który prosiła Matka Najświętsza.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 12.00 do zakończenia wieczornej Mszy św. Można wstąpić w ciągu dnia na modlitwę i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w środę 1 maja. Rozpoczęcie spotkania o godz. 17.30.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego. „Słowo wśród nas” na miesiąc maj dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.

8. Na V tydzień wielkanocny, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz