OGŁOSZENIA NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 9 VI 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

11 VI wt św. Barnaby, Apostoła

13 VI cz św. Antoniego z Padwy

14 VI pt bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

 

2. Codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

3. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na wspólną modlitwę za Ojczyznę jutro 10 czerwca. Rozpoczęcie modlitw o godz. 17.00 Więcej informacji na plakacie.

 

4. W czwartek o 17.00 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

 

5. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy choćby na krótka modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Do godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. w godzinie Miłosierdzia Bożego.

 

6. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII. Rozpoczęcie nabożeństwem i Mszą św. Obecność obowiązkowa.

 

7. W sobotę, 15 czerwca, przypada rocznica święceń kapłańskich (1958 r.), naszego długoletniego proboszcza śp. ks. prał. Władysława Jóźkowa. W tym dniu, zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, przy jego grobie, o godz. 15.00

 

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

 

9. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego.

 

10. Pojawia się możliwość zagospodarowania i rewitalizacji placu za naszym kościołem, w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Propozycja została zgłoszona przez jednego z parafian p. Przemysława, i zapisana jest w projekcie jako: „Przebudowa placu Ofiar Niemieckich Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych. Obszar: Obszar nr 4 – Rejon Osiedla Kopernik”. Na projekt można głosować w sposób opisany w osobnym ogłoszeniu w gablocie. Za tydzień, po Mszach św., przy kościele będzie można spotkać się z p. Przemysławem, który odpowie na pytania i pomoże w głosowaniu.

 

11. Zbliża się czas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach: 27 lipca – 5 sierpnia. Wśród grup pielgrzymkowych jest także gr. IV – legnicka. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnych, odbędzie się w niedzielę 16 czerwca, o godz. 19.30. Zaprasza na nie ks. Artur Jaguszczak. Ponadto w parafii pojawiła się już skrzynka Pielgrzymkowej Poczty, do której można składać indywidualne intencje, w których prosimy o omodlenie ich przez pielgrzymów i zaniesienie przed Tron Jasnogórskiej Pani. Wkrótce będą też dostępne książeczki dla grupy Duchowego Uczestnictwa, czyli dla osób, którzy chcą towarzyszyć modlitwą pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę. 

 

12. Naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

 

 

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz