OGŁOSZENIA NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 9 VI 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

17 VI pn św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

19 VI śr św. Romualda, opata

21 VI pt św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

2. Codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. W czwartek, o 17.00 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy choćby na krótka modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Do godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. w godzinie Miłosierdzia Bożego.

5. W piątek, zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w przyszłą niedzielę, o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli, wychowawców i rodziców na tę Mszę św.

6. W sobotę, nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy

7. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, dzisiaj w katedrze, o godz. 19.30. Więcej informacji na plakacie.

8. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom, składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. W czwartek, 20 czerwca, w godzinach od 12.00 – 15.00, będą wydawane dary dla uprawnionych osób, które przyniosły skierowania z MOPSu.

8. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego.

9. Przypominamy, że pojawiła się szansa, aby zaniedbany skwer za naszym kościołem, zmienił swoje oblicze. A wszystko to za sprawą inicjatywy zgłoszonej przez naszego parafianina p. Przemysława do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Tak jak ogłaszaliśmy, dziś po Mszach św., pod kościołem p. Przemysław będzie dostępny aby wyjaśnić cel tego przedsięwzięcia i podpowiedzieć jak można na niego zagłosować. Najprędzej można to zrobić na stronie internetowej, ale są i inne możliwości o których przy tej okazji opowiada.

Projekt nosi nazwę: Przebudowa pl. Ofiar Niemieckich Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych – obszar 4, rejon osiedla Kopernik nr projektu 8.

10. Naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz