OGŁOSZENIA NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 23 VI 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

24 VI pn – Narodzenie św. Jana Chrzciciela

27 VI cz – św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i dra Kościoła. W tym dniu swoje imieniny przeżywał śp. Ks. Prałat Władysław Jóźków. Zapraszamy na Mszę św. o zbawienie wieczne dla Ks. Prałata ofiarowaną przez wspólnotę Margaretek na godz. 18.00

28 VI pt – św. Ireneusza, biskupa i męczennika

29 VI sb – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Diecezji Legnickiej. Suma odpustowa w Katedrze Legnickiej pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy. Również w tym dniu święto Patronalne przeżywa Ks. Piotr. Msza św. w intencji Ks. Piotra w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. W czwartek o 17.00 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy choćby na krótka modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Do godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. w godzinie Miłosierdzia Bożego.

5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego. „Słowo wśród nas” dla prenumeratorów na miesiąc lipiec do odbioru w zakrystii.

6. 27 lipca wyrusza 32 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ponieważ nie wszyscy mogą wędrować pieszo, mogą podjąć wędrówkę duchową, w ramach Grupy Duchowego Uczestnictwa. Do parafii dotarły materiały dla tych pielgrzymów. Jest to książeczka pielgrzyma z trasą, rozważaniami i modlitwami na każdy dzień i znaczek pielgrzymkowy. Cena zestawu to 25 zł.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

8. Rozpoczęły się wakacje Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom, a szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz