VII NIEDZIELA WIELKANOCY. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 12 V 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

13 V pn – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

14 V wt – św. Macieja Apostoła

16 V cz – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika , patrona Polski

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie nowenna prze tą uroczystością.

2. Dzisiaj w naszej parafii 36 dzieci przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 12.00. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin, aby wytrwali w wierze do końca swojego życia. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii św. również na Mszy św. o godz. 12.00.

3. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to piękne polskie nabożeństwo.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę 15 maja po Mszy św. Zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św.

5. W czwartek o 17.00 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

6. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy choćby na krótka modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

8. Trwają egzaminy maturalne . Módlmy się w intencji maturzystów o dary Ducha św. dla nich.

9. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego.

10. W sobotę, 25 maja, w Wigilię uroczystości odpustowych w naszej parafii, po Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę uwielbienia. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Młodzieżowa Emmanuel z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Legnicy, której duchowym opiekunem jest ks. Szymon Opała.

11. Na VII tydzień wielkanocny, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz