GŁOSZENIA NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 5 XI 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

9 XI cz Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

10 XI pt św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

11 XI sb św. Marcina z Tours, biskupa. 105 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.

Dzisiaj I niedziela miesiąca . Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

3. Trwają modlitwy wypominkowe za zmarłych po Mszy św. wieczornej. W niedziele przed Mszą św. wieczorną.

Wierni, którzy do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych, przystąpią do spowiedzi i Komunii św. odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencji Ojca św. mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

4. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny 10 listopada. Rozpoczęcie modlitw o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

5. 12 listopada (niedziela) przypada IV rocznica śmierci Ks. Prałata Władysława Jóźkowa wieloletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. za zmarłego kapłana będzie odprawiona 12 o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Również 12 listopada o godz. 15.00 udamy się na cmentarz, aby przy grobie Ks. Prałata pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o zbawienie wieczne.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Ks. Stanisława z okazji jego imienin.

6. Rozpoczęliśmy akcję „Wymiana ciepła”. Każdy, kto ma w domu niepotrzebną odzież zimową (kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, bluzy, polary, i buty) może je zostawić na wieszaku, który znajduje się pod namiotem przy plebanii. Podzielmy się tym czego już nie używamy i co zalega w szafach, aby innym było ciepło.

7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych z naszego dekanatu i okolic rozpocznie się 13 listopada( poniedziałek) br. o godz. 19.00 w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Legnicy. I potrwa do 17 listopada Zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w tym przygotowaniu do małżeństwa.

8. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. „Słowo wśród nas” na miesiąc listopad dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.

9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać.

10. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz