Jubileusz księdza Proboszcza

Ksiądz Proboszcz Andrzej Tracz przed 35 laty 22 maja 1982 roku, w archikatedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu przyjął święcenia kapłańskie z rąk abp. Henryka Gulbinowicza, ówczesnego metropolity wrocławskiego. Razem z czcigodnym Jubilatem jeszcze 24 innych diakonów w tym dniu przyjęło ten sakrament. Po święceniach ks. Proboszcz pracował jako wikariusz w parafiach: św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie, Opatrzności Bożej we Wrocławiu, św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie oraz Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Był rok 1994, kiedy po dziewięciu miesiącach posługi na Osiedlu Kopernika biskup legnicki Tadeusz Rybak powołał ks. Andrzeja Tracza na proboszcza nowo powstałej parafii św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy. Po dziesięciu latach tworzenie struktur nowej wspólnoty w 2004 roku biskup mianuje ks. Andrzeja na proboszcza i kustosza sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu a już po czterech latach na proboszcza parafii św. Trójcy w Legnicy i dziekana dekanatu Legnica Wschód. Warto zaznaczyć, iż nasz proboszcz od przeszło 20 lat piastuje również stanowisko sekretarza Wydziału Gospodarczego Legnickiej Kurii Biskupiej. 

Ks. Twardowski w „Autobiografii” napisał:

„W świecie niewiary próbuję mówić o wierze,
w świecie bez nadziei – o nadziei,
w świecie bez miłości – o miłości.”

Drogi Księże Proboszczu, drogi Jubilacie!
W rocznicę dnia, w którym sam Pan Bóg uczynił z Ciebie swojego sługę, otaczamy Cię naszą szczerą modlitwą.
Z wielką radością dziękujemy Ci, drogi księże, za piękne i mądre kazania, które nas inspirują do poszukiwań i przemyśleń.
Dziękując dziś Panu Bogu za Twoją obecność wśród nas, za wszystko dobro, które się stało naszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi służysz ludziom, życzymy długiego życia w zdrowiu oraz obfitych owoców na drodze, którą sam Pan Bóg Ci wyznaczył.
Szczęść Boże!