OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ ADWENTU, 3 XII 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

4 XII pn św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronki górników i hutników.

6 XII śr św. Mikołaja, biskupa

7 XII cz św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

8 XII pt Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

2. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też czasem, w którym uwaga nasza skierowana zostaje przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywany jest jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

Dzisiaj również I niedziela miesiąca grudnia. Po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu

3. Jutro rozpoczynamy Roraty o godz. 6.30 rano. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na tę szczególną Mszę św. Dzieci przynoszą ze sobą serduszka, z wypisanymi dobrymi uczynkami, spośród których wylosujemy trzy, które będą nagradzane. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do salki na gorące kakao i pyszną bułkę.

Również jutro 4 grudnia w godz. 6.30 będzie sprawowana Msza św. za śp. Ks. Tytusa Korczyka w rocznicę śmierci.

4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. Po koronce okazja do spowiedzi św. w godzinie Miłosierdzia Bożego do godz. 16.00

5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 modlimy się na różańcu o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i z naszej diecezji.

6. W dniach 8 i 9 grudnia nasza parafia przeprowadzi zbiórkę żywności w ramach programu Caritas „Tak pomagam”. Zbiórka w sklepie Lidl przy ulicy Moniuszki.

7. W II niedzielę Adwentu 10 grudnia rozpoczniemy rekolekcje przygotowujące do uroczystości Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. Następnie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. o godz. 9.30 i po południu od 17.30 w poniedziałek i wtorek. Serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć z łaską Bożą w swoim sercu. Słowo Boże będzie głosił Ks. dr Adam Szpotański

8. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcone zostają opłatki na stół wigilijny. Poświęcone opłatki nabywamy tylko w kościele lub na plebanii.

9. Można zaopatrzyć się w świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece po 20 zł małe 10 zł. Jest to dzieło Caritas Polska.

10. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na modlitwę i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę 10 grudnia. Rozpoczęcie modlitw o godz. 8.30. Więcej informacji na plakacie.

11. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Każdy, kto ma w domu niepotrzebną odzież zimową (kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, bluzy, polary, i buty) może je zostawić na wieszaku, który znajduje się pod namiotem przy plebanii. Podzielmy się tym czego już nie używamy i co zalega w szafach, aby innym było ciepło.

12. Aktualna prasa katolicka „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia na stoisku pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można również zapisać się na prenumeratę miesięcznika „Słowo wśród nas” na 2024 r. Koszt prenumeraty 75 zł.

Również są do nabycia u Siostry kartki świąteczne.

13. Wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom na czas Adwentu życzymy wielu łask od dobrego Boga, a przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, czy jubileusze, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, radości i dobrego zdrowia. Szczęść Boże.

Ks. Andrzej Tracz,

Proboszcz