OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, 10 XII 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

11 XII pn św. Damazego I, papieża

12 XII wt Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

13 XII śr św. Łucji, dziewicy i męczennicy

14 XII cz św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 jest okazja do spowiedzi św.

4. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. Następnie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed Mszą św. o 9.30 przed południem i 17.30 po południu. Serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć z łaską Bożą w swoim sercu. Słowo Boże głosi Ks. dr Adam Szpotański.

5. Przyszłoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się ponownie na zaproszenia. Odwiedzimy te rodziny, które zaproszą księdza. Zaproszenia można pobrać przy wyjściu z kościoła na stoliku z gazetami (tylko osoby dorosłe). Następnie po wypełnieniu, przekazujemy któremuś z księży . Zaproszenia będą przyjmowane do 30 grudnia. Plan odwiedzin podamy po nowym roku.

6. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za już przekazaną odzież. Prosimy o ubrania, które pomogą innym przetrwać okres zimy, czyli kurtki, płaszcze, swetry, polary, bluzy, buty. Dziękujemy za pomoc.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Można jeszcze zapisać się na prenumeratę „Słowo wśród nas” na 2024 rok. Prenumerata całoroczna 75 zł

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

9. Na rekolekcje i czas Adwentu, wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.

Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz