OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCY, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 7 IV 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

8 IV – pn – Zwiastowanie Pańskie Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

13 IV – sb – św. Marcina I, papieża i męczennika

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmian tajemnic Żywego Różańca po sumie.

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. o godz. 12.00. Św. Siostra Faustyna pisze w Dzienniczku na temat dzisiejszego święta słowa Pana Jezusa: „W dniu tym są otwarte wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia mojego, która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski.” (Dz. 699)

3. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny w środę. 10 kwietnia. Rozpoczęcie modlitw o godz. 17.00

4. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać VIII Narodowe czytanie Pisma Świętego i XVI Tydzień Biblijny.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

8. Na II tydzień wielkanocny, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

 

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz

 

Informacja z diecezji

W nocy ze środy na czwartek (3-4 kwietnia) w Bogatyni w parafii p.w. św. Maksymiliana został ścięty krzyż misyjny stojący przy kościele parafialnym. W piątek 5 kwietnia Ks. biskup Andrzej , biskup legnicki przybył do Bogatyni, aby odprawić nabożeństwo pokutne za sprofanowanie poświęconego krzyża misyjnego, znaku naszej wiary.

Módlmy się o opamiętanie dla sprawców i szacunek dla naszych symboli wiary katolickiej. Prośmy Pana Boga o jedność naszego narodu.