OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 25 II 2024 r.

1. W tyg. czcimy:

27 II wt – św. Grzegorza z Nareku, opata i doktora Kościoła

2. Przeżywamy Wielki Post, czas przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Podejmijmy się sami, a także zachęćmy swoich krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych, aby podjęli trud pokuty i umartwienia w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie, w intencjach naszej parafii i,naszych rodzin.

3. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.

Okazja do spowiedzi św. do godz. 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę ielkiego Postu o godz. 17.15.

Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców.

4. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia postu w intencji naszej parafii, aby przez cały okres pokutny, nasza parafia była w sposób szczególny otoczona modlitwą. Zapraszamy więc do zapisywania się w zakrystii na poszczególne dni Wielkiego Postu (oprócz niedziel), aby w wybranym przez siebie dniu pościć w intencji naszej parafii.

Jakie intencje? O nawrócenie dla nas wszystkich, o dobrą spowiedź wielkanocną dla wszystkich parafian, o powrót wielu naszych braci i sióstr do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., o miłość i zgodę w naszych rodzinach, a także intencje ogólnokościelne, i o pokój na świecie.

5. W środę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szóstych i siódmych. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

 

6. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

W sobotę do południa odwiedzimy chorych.

Również w sobotę o godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny połączona z Różańcem i rozważaniem tajemnic różańcowych.

Serdecznie zapraszamy.

8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 7 marca i zakończą się 10 marca w IV niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będzie głosił Ks. dr Michał Bajcar, który pracuje wśród Polaków na Ukrainie. Już dziś zarezerwujmy sobie te dni, aby dobrze przeżyć ten czas łaski i przygotować się na Uroczystości Paschalne.

9. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za pomoc.

10. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Słowo wśród nas” dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.

Można nabyć również nadzwyczajny numer Gościa niedzielnego „Post z PASJĄ” w cenie 14 zł. Rozważania i artykuły pomocne w przeżyciu Wielkiego Postu.

11. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać. Dzisiaj, ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom. Można też przekazać 1,5% podatku na działalność Caritas naszej parafii. Wzór formy przekazania można pobrać na stoliku przy wyjściu z kościoła.

12. Na II tydzień Wielkiego Postu, czasu nawracania do Pana Boga, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz