OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, 17 XII 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

21 XII cz św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i dra Kościoła

22 XII pt Nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Przynosimy ze sobą róże.

2. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

4. Przyszła niedziela to IV Niedziela Adwentu i wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. do południa bez zmian o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Wieczorem Msza św. Pasterska o godz. 20.00, 22.00 i 24.00. Katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św. z racji IV Niedzieli Adwentu

5. Przyszłoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się na zaproszenia. Odwiedzamy te rodziny, które zaproszą księdza. Zaproszenia można pobrać przy wyjściu z kościoła na stoliku z gazetami(tylko osoby dorosłe) . Następnie po wypełnieniu przekazujemy któremuś z księży. Zaproszenia będą przyjmowane do 30 grudnia. Plan tych odwiedzin podamy po nowym roku.

6. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za już przekazaną odzież. Prosimy o ubrania, które pomogą innym przetrwać okres zimy, czyli kurtki, płaszcze, swetry, polary, bluzy, buty. Dziękujemy za pomoc.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

8. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

9. Zakończenie Rorat i wręczenie drobnych upominków w piątek na Mszy św. o godz.6.30.

10. Na czas ostatniego tygodnia Adwentu wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz