OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 21 I 2024 r.

1. W tyg. czcimy:

Dzisiaj pamiętamy w modlitwie o wszystkich Babciach. Dziękując im za wielką miłość i dobroć.

22 I pn św. Wincentego Pallotiego, prezbitera. Nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.30.

24 I śr św. Franciszka Salezego , biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy patrona mediów katolickich. Polecajmy w modlitwach Ks. Piotra, który jest Redaktorem Naczelnym Legnickiej Edycji Niedzieli i Jego współpracowników. Księdzu Piotrowi, życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w tej odpowiedzialnej pracy dla Diecezji Legnickiej.

25 I cz Nawrócenie św. Pawła, Apostoła. Zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

26 I pt Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Również w czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

2. W przyszłą niedzielę 28 stycznia w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd o godz. 16.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do wspólnego kolędowania.

3. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za pomoc.

4. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

5. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

6. Trwają ferie zimowe. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy dobrego odpoczynku wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz

 

PS.

W ostatnim czasie wykonaliśmy badania stratygraficzne w naszym kościele i z wykonanych odkrywek wynika, że na ścianach znajdują się malowidła, a na filarach ozdoby.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do parafian i mieszkańców Legnicy, jeśli ktoś posiada zdjęcia – szczególnie przedwojenne- wnętrza kościoła Świętej Trójcy, będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie naszej parafii.