OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 24 XII 2023 r.

1. Dzisiaj 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachowajmy post od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, jak nakazuje nasza polska tradycja. Msza św. Pasterska o godz.20.00, 22.00 i 24.00.

2. Jutro 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Obchodzimy pamiątkę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa Odkupiciela człowieka. Msze św. od godz. 9.00, nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

3. We wtorek 26 grudnia. Drugi dzień świąt. Św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym 7.30, 9.00, 1030, 12.00 i 18.00 Ofiary składane w tym dniu na tacę, są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. 27 XII św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

28 XII cz Świętych Młodzianków

31 XII nd Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.

5. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Każdy, kto ma w domu niepotrzebną odzież zimową (kurtki, płaszcze, ciepłe swetry, bluzy, polary, i buty) może je zostawić na wieszaku, który znajduje się pod namiotem przy plebanii. Podzielmy się tym czego już nie używamy i co zalega w szafach, aby innym było ciepło.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem jest do nabycia tygodnik „Niedziela” i ”Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać.

8. Przyszłoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się na zaproszenia. Odwiedzamy te rodziny, które zaproszą księdza. Zaproszenia można pobrać przy wyjściu z kościoła na stoliku z gazetami(tylko osoby dorosła) . Następnie po wypełnieniu przekazujemy któremuś z księży . Zaproszenia będą przyjmowane do 30 grudnia. Plan tych odwiedzin podamy po nowym roku.

Druga forma to spotkanie w kościele tak jak w mijającym roku. Msza św. i spotkanie z duszpasterzem, które odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. wieczornej.

9. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, radości, pokoju, zdrowia i wszelkiej pomyślności Niech miłosierny Bóg wszystkim błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz