OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – LAETARE, 10 III 2024 r.

1.W tyg. czcimy:

15 III pt św. Klemensa, prezbitera

2. Kończymy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne. Dziękujemy Ks. Michałowi za poprowadzenie nas w tych ćwiczeniach duchowych. Niech te rekolekcje wydadzą dobre owoce w naszym życiu. Ks. Michałowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i św. Michała, a także dobrego zdrowia.

3. Przeżywamy Wielki Post, czas przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. do godz. 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców.

4. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Można nabyć również nadzwyczajny numer Gościa niedzielnego „Post z PASJĄ” w cenie 14 zł. Rozważania i artykuły pomocne w przeżyciu Wielkiego Postu.

Są również do nabycia paschaliki, duże w cenie 16 zł, małe w cenie 8 zł. Jest to dzieło Caritas Polska.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

Jałmużnę postną można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego, a ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony za ławkami obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.

Można też przekazać 1,5% podatku na działalność Caritas naszej parafii. Wzór formy przekazania można pobrać na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Zapraszamy i zachęcamy zarówno chłopców od III klasy SP, jaki dorosłych mężczyzn do wstępowania do Służby Liturgicznej w naszej parafii. Zapewniamy odpowiednie przygotowanie do podjęcia tej służby przy ołtarzu. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

8. Na IV tydzień Wielkiego Postu, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz