OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 28 I 2024 r.

1. W tyg. czcimy:

31 I – św. Jana Bosco, prezbitera

2 II – Ofiarowanie Pańskie. Msza św o godz. 7.00, 10, i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane tego dnia na tacę, są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

3 II – Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła

2. Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd o godz. 16.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do wspólnego kolędowania.

3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.

W I czwartek – o godz. 17.30 – Różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych z naszej parafii i diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w taka ważnej intencji.

W I piątek – jak co tydzień w piątek, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek, w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św., a spowiedź I piątkowa od godz. 17.30.

W I sobotę, do południa odwiedziny chorych, a o godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny, oraz rozważanie i Różaniec. Serdecznie zapraszamy.

4. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za pomoc.

5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Dla prenumeratorów pisma Słowo wśród nas, w zakrystii do odbioru kolejny, lutowy numer czasopisma.

6. W środę o godz. 11.00 będziemy rozbierać dekorację świąteczną. Gdyby ktoś miał wolny czas

i chciał pomóc w tych pracach, to zapraszamy.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

8. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy dobrego odpoczynku wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz

 

 

PS.

Informujemy że w ostatnim czasie wykonaliśmy badania stratygraficzne w naszym kościele i z wykonanych odkrywek wynika, że na ścianach znajdują się malowidła, a na filarach ozdoby.

W związku z tym, ponawiamy prośbę kierowaną do parafian i mieszkańców Legnicy: jeśli ktoś posiada zdjęcia, lub kartki pocztowe – szczególnie przedwojenne – wnętrza kościoła Świętej Trójcy, będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie naszej parafii.