OGŁOSZENIA NA NARODZENIE PAŃSKIE, 25 XII 2023 r.

1. 25 XII, przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia, przyjścia na świat Syna Bożego Jezusa Chrystusa. „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Msze św. od godz. 9.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.30

2. Jutro II dzień świąt. Św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym 7.30, 9.00, 1030, 12.00 i 18.00 Ofiary składane w tym dniu na tacę, są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W kalendarzu liturgicznym:

W środę 27 XII – św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

28 XII – w czwartek – Świętych Młodzianków

31 XII – Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami, aby uzyskać specjalne błogosławieństwo dla rodziny.

1 I 2024 – poniedziałek – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym.

4. 31 grudnia, w niedzielę zakończenie 2023 r. Zapraszamy na Msze święte. aby podziękować za miniony rok, wyśpiewując hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, przeprosić za wszelkie zło i prosić o Boże błogosławieństwo na rok 2024.

5. Dziękujemy Siostrze Zakrystiance i osobom świeckim, za przygotowanie szopki i wystroju kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia świąteczne wydanie tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Gość Niedzielny – z audiobookiem. Niedziela z kalendarzem. „Słowo wśród nas” na styczeń, do odbioru w zakrystii.

7. Koncert kolęd w naszej parafii pod dyrekcją Pana Pawła Wożniaka, naszego Pana Organisty, planujemy na 28 stycznia (niedziela), na godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby wyśpiewać chwałę Panu i pokój ludziom.

8. Przyszłoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się na zaproszenia. Odwiedzamy te rodziny, które zaproszą księdza. Zaproszenia można pobrać przy wyjściu z kościoła na stoliku z gazetami (tylko osoby dorosłe). Następnie po wypełnieniu, przekazujemy któremuś z księży. Zaproszenia będą przyjmowane do 30 grudnia. Plan tych odwiedzin podamy po Nowym Roku.

Druga forma to spotkanie w kościele tak jak w mijającym roku. Msza św. i spotkanie z duszpasterzem, które odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia), na Mszy św. wieczornej.

9. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy najlepsze życzenia naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom. Błogosławieństwa Dzieciątka Jezus, radości, pokoju, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz