OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 31 XII 2023 r.

Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo rodzin. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

1. W tyg. czcimy:

1 I pn Uroczystość Świętej Bożej Rodzicieli Maryi. Msze św. w porządku niedzielnym.

2 I wt Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów K-ła

3 I śr Najświętszego Imienia Jezus

6 I sb Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświecenie wody kadzidła i kredy. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 dzieci wraz z Siostrą katechetką będą śpiewać przed kościołem kolędy i zbierać ofiary jako kolędnicy misyjni na pomoc dla dzieci w Kolumbii.

Na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kolędowe z tymi parafianami, którzy z różnych powodów nie mogą spotkać się z kapłanem w domu. Po Mszy św. spotkanie z kapłanem, wspólna modlitwa i błogosławieństwo tych osób na nowy 2024 rok.

4 stycznia I czwartek. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

5 stycznia I piątek. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. Okazja do spowiedzi również od 17.30.

2. Od 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin, Na wizytę duszpasterską przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, krzyż i dwie świece. Na stole wykładamy Pismo św. i wodę święconą. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. (Plan kolędy w osobnym wpisie).

3. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za pomoc.

4. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

5. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

6. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy w Nowym Roku Pańskim 2024 wielu łask Bożych, radości, pokoju, zdrowia, wytrwałości i wszelkiej pomyślności, niech Matka Boża otoczy nas swoją opieką Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

 

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz