OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 31 III 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość powstania z Grobu Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela – najważniejsze i największe święto chrześcijaństwa.

Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

Przed Mszą św. o godz. 12.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

2. Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Koronka przed Mszą św. o godz.12.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę, są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

3. Dziękujemy pani Ani naszej zakrystiance, pani Joannie oraz wszystkim Paniom i Panom, za przygotowanie wystroju kościoła i dekoracji ołtarza Adoracji i Bożego Grobu. Jak również zaangażowanym w przygotowanie i przebieg liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

4. Do przyszłej niedzieli trwa Nowenna o Miłosierdzia Bożego. Koronkę odmawiamy w niedziele i święta przed Mszą o godz. 12.00, a w ciągu tygodnia przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

 

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni nowego miesiąca.

W I Czwartek – o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i diecezji.

W I Piątek – okazja do spowiedzi o godz. 17.30.

W I Sobotę – do południa odwiedzimy chorych naszej parafii. Również tego dnia o godz. 10.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi , na którą serdecznie zapraszamy.

Natomiast w godzinach wieczornych, parafia Św. Jana w Legnicy, zaprasza na nocną pieszą pielgrzymkę pokutną do bazyliki w Legnickim Polu. Początek o godz. 21.00.

 

6. Za tydzień I Niedziela Miesiąca a zarazem Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po sumie o godz. 12.00.

Tego dnia również przed Mszą św. o godz. 12.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ponadto, w tą niedzielę można uzyskać odpust zupełny, za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, pod zwykłymi warunkami.

 

7. W nadchodzący piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

 

8. Aktualna, świąteczna prasa katolicka, jest do nabycia na stoisku pod chórem.

 

9. Z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego składamy naszym drogim Parafianom i szanownym Gościom, serdeczne życzenia wielu łask od Zmartwychwstałego Pana, a także wiele radości i pokoju.

 

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz