OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26 XI 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

30 XI cz – św. Andrzeja Apostoła. Dzień Patronalny naszego Ks. Biskupa i naszego Ks. Proboszcza. Dostojnych Solenizantów polecamy modlitwom parafian. Msza św. w intencji Ks. Proboszcza w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła a zarazem uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończenie roku liturgicznego.

2. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

4. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W sobotę do południa odwiedzimy chorych. Również w sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W II niedzielę Adwentu 10 grudnia rozpoczniemy rekolekcje przygotowujące do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. Następnie w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą św. o 9.30 przed południem i 17.30 po południu. Serdecznie prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć z łaską Bożą w swoim sercu. Słowo Boże będzie głosił Ks. dr Adam Szpotański.

6. W przyszłą niedzielę, I Adwentu na Mszy św. o godz. 7.30 poświecimy opłatki na stół wigilijny. Poświęcone opłatki nabywamy tylko w kościele lub na plebanii.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII w środę. 29 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

8. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za już przekazaną odzież. Prosimy o ubrania, które pomogą innym przetrwać okres zimy, czyli kurtki, płaszcze, swetry, polary, bluzy, buty. Dziękujemy za pomoc.

9. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Można zapisywać się na prenumeratę „Słowo wśród nas” na 2024 rok. Prenumerata całoroczna 75 zł.

10. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

11. Na ostatni tydzień roku liturgicznego wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz