OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 17 III 2024 r.

1. W tyg. czcimy:

18 III pn św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła

19 III wt św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona diecezji. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

22 III pt Nabożeństwo ku czci św. Rity po Mszy św. wieczornej. Przed Mszą św. Droga Krzyżowa.

2. Przeżywamy Wielki Post, czas przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.Okazja do spowiedzi św. do godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców.

3. Od wczoraj 16 marca na prośbę Episkopatu Polski trwa nowenna w intencji ojczyzny. Modlitwę za Ojczyznę odmawiamy przed wieczorną Mszą św. Można też odmawiać tę nowennę w domu.

4. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

5. Dziękujemy wolontariuszom zaangażowanym w akcję „Tak. Pomagam”. 10 osób dorosłych i 19 dzieci i młodzieży. Zebrano 270 kg żywności. Wykonano i rozdano 40 paczek. Bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

6. Zapraszamy parafian do pomocy przy przedświątecznym sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła. Zapraszamy we wtorek, czwartek i sobotę na godz. 12.00. Prosimy wziąć sprzęt do sprzątania ( miotły grabie, łopaty, wiaderka i ścierki) Środki czystości już są zakupione.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać. Jałmużnę postną można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego, a ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony za ławkami obok ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

9. Na V tydzień Wielkiego Postu, naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz