OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 26 III 2023 r.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Nauki głosi Ks. dr Michał Bajcar z Ukrainy. Starajmy się dobrze przeżyć ten czas łaski i przygotować się na Uroczystości Paschalne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

2. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 i o godz. 17.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian.

2. Dziękujemy wolontariuszom za udział w akcji „Tak pomagam”. Ponieważ wielu Polaków i Ukraińców przychodzi z prośbą o pomoc, można również w kościele złożyć do wystawionego kosza produkty o długim terminie ważności. Kosz jest wystawiany przy balaskach.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Do południa odwiedzimy chorych. O godz. 10.00 Msza św. i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Matce Bożej.

4. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego. „Słowo wśród nas” dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii. Paschaliki i kartki świąteczne do nabycia pod chórem.

5. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać. Jałmużnę postną można składać do skarbony pod figurą św. Antoniego, a ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony za ławkami obok obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na czas Rekolekcji i V tydzień Wielkiego Postu, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz