OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 4 II 2024 r.

1. W tyg. czcimy:

5 II pn św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie wody i chleba.

6 II wt Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

10 II sb św. Scholastyki, dziewicy

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji. Również w ten czwartek w polskiej tradycji „tłusty czwartek”. Z rozwagą zachowajmy naszą wielowiekową tradycję związaną z nadchodzącym Wielkim Postem.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

4. W środę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

5. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza na modlitwę i Mszę św. w intencji Ojczyzny 10 lutego w sobotę. Rozpoczęcie modlitw o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

6. W przyszłą niedzielę 11 lutego będziemy przeżywali XXXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” W czasie Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych osobom chorym i w podeszłym wieku

7. Trwa akcja „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za pomoc.

8. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. „Słowo wśród nas” dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.

9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz, Proboszcz