OGŁOSZENIA NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 11 II 2024 r.

Dzisiaj przeżywamy XXXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” W czasie Mszy św. o godz. 12.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych osobom chorym i w podeszłym wieku.

Również dzisiaj rozpoczyna się 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W tygodniu:

14 II – Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który ma na celu przygotowanie do obchodów Paschy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie, a także powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem na znak pokuty i umartwienia.

Podejmijmy się sami, a także zachęćmy swoich krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych, aby podjęli trud pokuty i umartwienia w intencji naszej Ojczyzny, o pokój na świecie, w intencjach naszej parafii i naszych rodzin.

17 II – sb Święto patronalne bp. Zbigniewa Kiernikowskiego

2. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 przed południem i o godz. 17.15 po południu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Zapraszamy na te nabożeństwa pokutne wszystkich Drogich Parafian. Niech czas Wielkiego Postu przyniesie wiele dobrych owoców.

3. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia postu w intencji naszej parafii, aby przez cały okres pokutny nasza parafia była w sposób szczególny otoczona modlitwą. Zapraszamy więc do zapisywania się na poszczególne dni Wielkiego Postu (oprócz niedziel), aby w wybranym przez siebie dniu pościć w intencji naszej parafii. Jakie intencje? O nawrócenie dla nas wszystkich, o dobrą spowiedź wielkanocną dla wszystkich parafian, o powrót wielu naszych braci i sióstr do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., o miłość i zgodę w naszych rodzinach, a także intencje ogólnokościelne, i o pokój na świecie.

4 Katolickie Stow. Młodzieży zaprasza do modlitwy za nienarodzonych pod hasłem: Wielki Post dla życia. Wystarczy zadeklarować choćby jedną godzinę modlitwy. Zapisy pod numerem telefonu 513 129 362 w godz.10.00 do18.00.

5. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę Bóg zapłać.

6.. Zapraszamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i Gościa Niedzielnego” dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest też dostępne wydanie Gość Extra na Wielki Post.

7. Na nowy tydzień i rozpoczynający się Wielki Post naszym Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz