OGŁOSZENIA NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 13 VIII 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

14 VIII pn – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

15 VIII wt – We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków. Będziemy przeżywać 103. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Zwycięstwa oręża polskiego nad bolszewikami. To zwycięstwo uchroniło Polskę i całą Europę® od nawałnicy bolszewickiej. Podziękujmy Panu Bogu i Matce Najświętszej za te wszystkie dary jakie otrzymujemy z Bożej łaskawości. Msze św. w porządku niedzielnym.

W Krzeszowie – odpust diecezjalny po godz. 12.00.

16 VIII śr – św. Stefana Węgierskiego. Dzień patronalny ks. biskupa Stefana Cichego. Pamiętajmy o naszym biskupie seniorze w naszych modlitwach.

17 VIII cz – św. Jacka, prezbitera. Odpust u Sąsiadów. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa.

3. Organizujemy wyjazd na 6. rocznicę konsekracji Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie, w niedzielę 10 września br. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub u Ks. Piotra, aby określić środek transportu.

4. Dzisiaj w Katedrze Legnickiej o godz. 16.00 koncert z okazji VI Dni Muzyki Papieskiej w Karkonoszach. „Dolny Śląsk pamięci Jana Pawła II”. Ks. Proboszcz Katedry serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Legnicy

5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać.

7. Trwają jeszcze wakacje. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na nowy tydzień, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz