OGŁOSZENIA NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 30 VII 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

31 VII pn św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

1 VIII wt św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

2 VIII śr W tym dniu można uzyskać odpust „Porcjunkuli” za nawiedzenia jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Dzisiaj kończymy XXIII Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach” Po Mszach św. święcimy samochody i inne pojazdy. Również dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek, w ramach akcji pomocy dla polskich misjonarzy „Jeden grosz za jeden kilometr”.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii i naszej Diecezji. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. W sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i Różaniec o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy na tę szczególną Mszę św. o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.

4. Wczoraj wyruszyła piesza pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Również z naszej parafii idą pielgrzymi. Módlmy się o święte owoce tej pielgrzymki dla naszej Diecezji i naszej parafii.

Są jeszcze do nabycia materiały na duchowy udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Książka i znaczek pielgrzyma na wsparcie materialne pielgrzymki w cenie 25 zł. Są również do nabycia śpiewniki w cenie 25 zł.

5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest również „Słowo wśród nas” na sierpień.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na nowy tydzień , życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz