OGŁOSZENIA NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 17 IX 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

18 IX pn św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

20 IX śr Rocznica poświęcenia kościoła Katedralnego w Legnicy

21 IX cz św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

22 IX pt Nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. Serdecznie zapraszamy. Przynosimy ze sobą róże.

23 IX sb św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Dzisiaj przeżywamy 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. oraz 30 rocznicę wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcamy tornistry i przybory szkolne dla uczniów klas I. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na tę Mszę św.

4. Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy tablicę pamiątkową poświęconą śp. Generałowi Władysławowi Andersowi.

5. Zapraszamy chłopców od klas III i młodzieńców do wstępowania do Służby Liturgicznej Ołtarza, aby posługiwali w naszej parafii jako ministranci, lektorzy i ceremoniarze. Zbiórka w sobotę 23 września o godz. 10.00 w kościele.

6. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

7. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje i remonty parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać.

8. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz