OGŁOSZENIA NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 15 X 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

16 X pn św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska

17 X wt św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

18 X śr św. Łukasza, Ewangelisty

19 X cz bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera

20 X pt św. Jana Kantego, prezbitera

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory parlamentarne i referendum ogólnopolskie. Weźmy udział w tym demokratycznym akcie jaki przysługuje każdemu dorosłemu Polakowi.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

3. Przez cały miesiąc październik Nabożeństwo Różańcowe o 17.15. Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.

4. Dzisiaj przeżywamy 23 Dzień Papieski pod hasłem „ Cywilizacja Życia”. Po Mszach św. będzie można wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w środę 18 października. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszej parafii będziemy gościć Ks. Michała Bajcara, który pracuje wśród Polaków na Ukrainie. Kto będzie chciał i będzie mógł po Mszach św. będzie mógł złożyć ofiarę na potrzeby misji.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

8. 1 listopada w środę Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwy za zmarłych. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są do pobrania karty wypominkowe. Wypełnione karty prosimy wrzucać do skrzynki z napisem WYPOMINKI. Przypominamy o wpisaniu nazwy ulicy zamieszkania ofiarodawcy, gdyż nabożeństwa modlitewne będą sprawowane według porządku ulic naszej parafii. Porządek modlitw jest wywieszony w gablocie.

9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

10. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz