OGŁOSZENIA NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 29 X 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

1 XI śr Wszystkich Świętych

2 XI cz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4 XI sb św. Karola Boromeusza, biskupa

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

3. Nabożeństwo Różańcowe do końca października o 17.15. Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.

4. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwy za zmarłych. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w naszym kościele parafialnym. Msze św. w porządku niedzielnym.

Od czwartku we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych rozpoczniemy modlitwy wypominkowe za zmarłych po Mszy św. wieczornej. W niedziele przed Mszą św. wieczorną. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są do pobrania karty wypominkowe. Wypełnione karty prosimy wrzucać do skrzynki z napisem WYPOMINKI. Przypominamy o wpisaniu nazwy ulicy i zamieszkania ofiarodawcy, gdyż nabożeństwa modlitewne będą sprawowane według porządku ulic, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych, nawiedzą kościół, przystąpią do spowiedzi i Komunii św. odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencji Ojca św. mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej parafii i naszej diecezji. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz.17.00. W sobotę do południa odwiedzimy chorych. Również w sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.

6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych z naszego dekanatu i okolic rozpocznie się 13 listopada( poniedziałek) br. o godz. 19.00 w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Legnicy. I potrwa do 17 listopada Zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w tym przygotowaniu do małżeństwa.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. „Słowo wśród nas” na miesiąc listopad dla prenumeratorów do odbioru w zakrystii.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać.

9. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz