OGŁOSZENIA NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 12 XI 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

13 XI pn Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

17 XI pt św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

18 XI sb bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

3. Trwają modlitwy wypominkowe za zmarłych po Mszy św. wieczornej. W niedziele przed Mszą św. wieczorną o 17.30.

4. Dzisiaj przypada IV rocznica śmierci Ks. Prałata Władysława Jóźkowa. Msza św. za zmarłego kapłana będzie odprawiona o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Również dzisiaj o godz. 15.00 udamy się na cmentarz, aby przy grobie Ks. Prałata pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o zbawienie wieczne.

Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Ks. Stanisława z okazji jego imienin.

5. Rozpoczęliśmy akcję „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za już przekazaną odzież. Prosimy o ubrania, które pomogą innym przetrwać okres zimy, czyli kurtki, płaszcze, swetry, polary, bluzy, buty. Prosimy nie przynosić bielizny osobistej i odzieży zniszczonej. Dziękujemy za pomoc.

6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się 13 listopada o godz. 19.00 w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Legnicy. I potrwa do 17 listopada Zainteresowanych prosimy o wzięcie udziału w tym przygotowaniu do małżeństwa.

7. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Można zapisywać się na prenumeratę „Słowo wśród nas” na 2024 rok. Prenumerata całoroczna 75 zł.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu.

9. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz