OGŁOSZENIA NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 19 XI 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

20 XI pn św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

21 XI wt Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

22 XI śr św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego i muzyki kościelnej. Polecamy w modlitwie Pana Pawła naszego organistę, a także scholę i chór parafialny. Również nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.30.

24 XI pt Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

25 XI sb św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Kolejarzy.

W czwartek o 17.30 Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii i naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tak ważnej intencji.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończenie roku liturgicznego.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa. W każdy piątek w godzinie Miłosierdzia Bożego po Koronce do godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.

4. Rozpoczęliśmy akcję „Wymiana ciepła”. Bardzo dziękujemy za już przekazaną odzież. Prosimy o ubrania, które pomogą innym przetrwać okres zimy, czyli kurtki, płaszcze, swetry, polary, bluzy, buty. Prosimy nie przynosić bielizny osobistej i odzieży zniszczonej. Dziękujemy za pomoc.

5. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Można zapisywać się na prenumeratę „Słowo wśród nas” na 2024 rok. Prenumerata całoroczna 75 zł.

6. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę, są przeznaczone na remonty i inwestycje parafialne. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę. Bóg zapłać.

7. Na nowy tydzień wszystkim drogim Parafianom i szanownym Gościom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz