Zaproszenie na pielgrzymkę

Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 10 - 17. 10. 2018 r. Powracając do miejsc które swą obecnością uświęcił nasz Zbawiciel pragniemy odwiedzić m.in.: Jerozolimę, Kanę Galilejską, Kafarnaum (nazywane miastem Jezusa), Betlejem, Nazaret, Galileę, czy Jerycho i Betanię. Zawędrujemy na górę Karmel, Tabor i górę 8 Błogosławieństw. Będzie także możliwość przepłynięcia jeziora Galilejskiego i skosztowania tzw. ryby św. Piotra. Wykąpiemy się także w morzu Martwym, w którym zasolenie jest tak duże, że nie ma tam życia. Koszt Pielgrzymki wynosi 1430 PLN + 550$.  Szczegóły znaleźć można poniżej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wszelkie pytania prosimy kierować do ks. Krzysztofa osobiście bądź telefonicznie pod numerem 785-982-959. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18:00 w salce domu parafialnego (ul. Żołnierzy II Armii WP 33, Legnica). Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu naszej parafii. 

 

 

Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym - 8 DNI

10-17.10.2018

 

GALILEA – JAFFA - TABOR – KANA GALILEJSKA - KAFARNAUM -  M.MARTWE

TYBERIADA- JEROZOLIMA – BETLEJEM

 

 

 

1 DZIEŃ
POLSKA - IZRAEL

Wyjazd z Legnicy autokarem na lotnisko, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu w godzinach południowych. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

2 DZIEŃ
BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek, sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Knesset i Menora (z zewnątrz)  Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg hotelu.

3 DZIEŃ
CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET
Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

4 DZIEŃ
GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabgha. Miejsce gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby, w tym miejscu Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra (20 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

5 DZIEŃ
JARDENIT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Przejazd do Jardenitu – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój
w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerozolimy/Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Udamy się także na Górę Syjon ,by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga w której znajduje się symboliczny Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz  Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – LEGNICA

Śniadanie. Wizyta u sióstr elżbietanek, prowadzących sierociniec dla Palestyńskich dzieci w betlejem. Przejazd do Jaffy, spacer uliczkami starego miasta, kościół św. Piotra, czas wolny, możliwość spaceru nad morzem. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie, przelot do Polski. Powrót autokarem do Legnicy.


CENA: 1430 PLN + 550$

CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
 • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotel 3*** - zgodnie z programem wycieczki
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjne napiwki dla kierowców, przewodników i hoteli
 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnik z jęz. polskim
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy

 UWAGI

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji
 4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 550 PLN
 5. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
 6. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,3
 7. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 40 osób

 

ZAPRASZAMY