OGŁOSZENIA NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23 VII 2023 r.

1. W tyg. czcimy:

24 VII pn św. Kingi, dziewicy

25 VII wt św. Jakuba, Apostoła. Św. Krzysztofa patrona kierowców.

26 VII śr Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

29 VII św. Marty, Marii i Łazarza

Od dzisiejszej niedzieli do niedzieli 30 lipca trwa XXIII Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”. W niedzielę 30 lipca po Mszach św., poświęcimy samochody i inne pojazdy. Również w przyszłą niedzielę, będzie można złożyć ofiarę do puszek w ramach akcji pomocy dla polskich misjonarzy „Jeden grosz za jeden kilometr”.

2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy choćby na krótką modlitwę i adorację Pana Jezusa.

3. 29 lipca (sobota) wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Również z naszej parafii idą pielgrzymi. Módlmy się o święte owoce tej pielgrzymki dla naszej Diecezji i naszej parafii. Dzisiaj spotkanie przed pielgrzymką w katedrze legnickiej. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o godz.18.30. Serdecznie zaprasza Ks. Artur przewodnik grupy czwartej legnickiej

Są do nabycia materiały na duchowy udział w pielgrzymce na Jasną Górę . Książka i znaczek pielgrzyma na wsparcie materialne pielgrzymki w cenie 25 zł. Są również do nabycia śpiewniki w cenie 25 zł. Intencje modlitewne dla pielgrzymów można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej. Te intencje będą wymieniane codziennie w modlitwach w czasie pielgrzymki i na Jasnej Górze.

4. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest również „Słowo wśród nas” na sierpień.

5. Wydawanie darów odbędzie się 25 lipca (wtorek) od godz. 12.00 do 15.00. Prosimy wziąć ze sobą dokument tożsamości i własną torbę.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za każdą modlitwę i ofiarę . Bóg zapłać.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom na nowy tydzień , życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia. Niech nam wszystkim miłosierny Bóg błogosławi.

Ks. Andrzej Tracz

Proboszcz