Promocja ŚDM w Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy

W Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z campusu legnickiego oraz miejscowy katecheci zorganizowali promocję ŚDM Kraków 2016. Pomysł prosty i środki do niego użyte równie proste co skuteczne.
Na poszczególnych przerwach międzylekcyjnych wolontariusze tańczyli, puszczali głośno muzykę oraz rozdawali ulotki i odpowiadali na pytania zainteresowanych. Tych początkowo było niewielu lecz z każdą przerwą grono bacznych obserwatorów się zwiększało.
- Nie, nie łudzimy się, że ktoś się tutaj zainteresuje. Tu nie chodzi o łudzenie się czy nie łudzenie się. Młodzież jest bowiem chętna na tego typu spotkania czy wyjazdy jak słynna Lednica czy Spotkanie Młodych w Legnickim Polu, lecz w zdecydowanej większości poza katechezą w szkole oni nie mają kontaktu z Kościołem. Dlatego informacje przekazywane z przysłowiowej ambony do nich po prostu nie docierają. Po drugie trzeba zmieniać myślenie o ŚDM w Krakowie. Wiem, że bardzo wielu rodziców boi się, że tam będzie niebezpiecznie, że może być jakiś zamach. To są jednak tylko niepotwierdzone strachy i trzeba docierać do rodziców i młodzieży z informacjami, że wszystko tam będzie zabezpieczone. Widzę już że uczniowie się interesują tym, co pokazujemy - mówi ks. Michał Marszałek, katecheta.
Całość zwieńczyło spotkanie z ks. Przemysławem Supersonem, diecezjalnym koordynatorem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w diecezji legnickiej.

 

Źródło: GośćNiedzielny

Obserwuj Łukasz Jezioro:
Student Politechniki Wrocławskiej- Ceremoniarz- Administrator strony