Wizytacja kanoniczna

 Wizytacja biskupia w diecezji jest czynnością apostolską. Ukazuje ona, że biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. Wizytacja stanowi także okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii. Kanoniczna wizytacja pasterska odbywa się w każdej parafii co 5 lat.

W tym roku w naszej wspólnocie gościliśmy naszego biskupa ks. prof. Zbigniewa Kiernikowskiego. W niedzielę 30 października na Mszy Świętej o godz. 9.00 ks. Biskup udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Następnie o godz. 10.30 miało miejsce spotkanie z radą parafialną.

Kulminacją wizytacji była Msza Święta o godz. 12.00 w czasie której ks. Proboszcz Andrzej Tracz odczytał sprawozdanie z funkcjonowania parafii. Po południu o godz. 15.00 ks. Biskup spotkał się ze wszystkimi grupami, które funkcjonują przy naszej parafii. Następnie odbył indywidualne spotkania z księżmi. Mamy nadzieję, że wizyta pasterza diecezjalnego przyniesie błogosławione owoce dla wiernych i duszpasterzy.